Воспитание Детей - Monday, September 2, 2019

Не кричіть!

крикХто з нас у гніві не зривався на дітях? Чи бувало так, що, повернувшись з роботи втомленими, ви без причини починали кричати на сина чи доньку? Уявіть, як почувається дитина, яка чекає від батьків любові, проте знову й знову стикається з черговими перепадами настрою. Вам також, напевно, доводилося вислуховувати такі крики в дитинстві?

Дитина бачить у батьках взірець для наслідування. Не дивуйтеся, якщо в дитячому садку або у школі ваші донька чи син конфліктуватимуть зі своїми однолітками з будь-якого приводу, навіть дріб’язкового. Якщо дитина не бачить інших шляхів переконання, крім крику чи навіть застосування фізичної сили, нічого іншого годі й чекати.

Якщо ви не в змозі приборкати свій гнів, попросіть допомоги насамперед у Бога в молитві, а потім і у своєї дитини. Це допоможе їй краще зрозуміти вас і підтримати. У будь-яких стосунках повинні бути поступки і взаємодопомога. Жоден модний журнал, телепередача або поради відомих психологів не допоможуть так, як щира розмова з донькою чи сином. Дитина, як правило, говорить те, що відчуває.

Це й відрізняє дитячий світ від світу дорослих, де всі бояться говорити правду, бояться прояву емоцій, щирості,, бояться бути висміяними, непочутими…

Дитина – плід любові, і зростати вона повинна в любові. ви ж не поливаєте свій фікус отрутою? Перенесемо проблему підвищення тону голосу на репетиторство. Якщо ви кричатимете на чужу дитину, то ризикуєте втратити роботу й репутацію. Байдуже, що у вас дві вищі освіти. Ви не вмієте працювати з дітьми. От і все.

Ви – батьки, і виховання – ваша робота. Підвищуючи голос на дитину, ви теж ризикуєте репутацією, та й не тільки нею. Байдуже, що ви народили її, годуєте й одягаєте. Якщо ви кричите на свою дитину, ви не вмієте працювати з дітьми.

Поради для батьків:

Якщо ви гніваєтеся, то замість крику спробуйте заричати або захрюкати. Сміх утихомирює шквал емоцій.

Говоріть дитині про свій настрій. Якщо ви пригнічені, повідомте про це. Проте не наповнюйте свої крики ненавистю – діти занадто чутливі.

Хваліть своїх дітей. Якщо робите зауваження, ніколи не переходьте на особистості: засуджуйте вчинки, поведінку, але не саму дитину. так вона зрозуміє, що вчинила неправильно, але не відчуватиме себе приниженою.Comments are closed.

Воспитание Детей - Sep 8, 2019

Чому сучасні діти нудьгують у школі, мають мало терпіння і реальних друзів – думка психолога


Для Мужа - Sep 15, 2019

КАЖДОМУ МУЖЧИНЕ НУЖНО ЗНАТЬ


Разные - Sep 22, 2019

7 привычек здоровых семейных пар