Не даруйте втомленій жінці квіти

Серйозно, бо квіти це добре, але тільки коли є ресурс ними порадіти. А ще, той хто дарує хоче отримати відповідну реакцію. Хоче почути «Ах, як це мило, це мої улюблені!»… і т. д.
А у втомленої жінки іноді немає навіть і цього ресурсу. І тоді, той, хто дарує, щиро дивується: чого ж це вона сумна, я ж старався? А вона сумна тому, що ці квіти потрібно підрізати, поставити у вазу, і досить емоційно висловити подяку та захоплення. А на це просто немає сил.
Хочете порадувати втомлену дружину? Купіть до дому їжі. Або щось приготуйте. Але потім самі приберіть на кухні…
Однією з найромантичніших фраз, яку я коли-небудь чула по телевізору, було прохання надіслати фото. Не жінки, а відкритого холодильника. Герой фільму сказав: «Я ж знаю, що ти сьогодні напевно нормально не їла, тай в холодильнику певно мало що залишилось. Якщо це так, то просто скинь на мій телефон фото, і я зараз куплю все, що треба».
Зауважте, що він навіть не згадує про квіти і серенади …
У моїх знайомих виник конфлікт. Чоловік скаржиться, що подарував дружині красивий і дорогий комплект білизни, а вона в істерику. Зовсім очманіла, не цінує увагу і не йде на контакт. А дружина пояснює, що третій тиждень не може вирватись в перукарню, бо чоловік відмовляється посидіти з дітьми. Каже, що втомився і дуже зайнятий. І тому ця білизна для неї, як знущання.
Чоловік приходить додому з тортом і,.. хоче аби був приємний вечір і романтика. А вона біситься. Тому що перед тим, як сісти за торт, їй треба перепрасувати білизну, помити посуд, підготувати продукти для сніданку, помити і вкласти дітей. І поки чоловік сидить на кухні й чекає, вона носиться в режимі Електровіник.
А коли вона після цього марафону і декількох прохань зробити хоч щось, забігає на кухню, наливає в чашку чаю, випиває його трьома ковтками і йде спати, чоловік відчуває себе ображеним. Він намагався, він хотів проявити увагу…
І ось в цьому вся штука. Коли ми хочемо зробити комусь приємно, чи дійсно ми чимось жертвуємо для цієї людини? Якщо так, то важливо враховувати і потреби цієї людини. Просто подивитись, що для неї важливо. Можливо їй потрібний відпочинок, дві години тиші,.. або просто зняти з неї частину домашніх проблем? Ось це і буде те, що допоможе зробити їй чи йому приємність.
А якщо я хочу просто зробити те, що хочу сам, то це я кому хочу зробити добре? І якщо чесно, то може все-таки собі? Хочу показати себе, який (яка) я молодець, на які жести я здатний (на). Ось я так вирішив (а) зігнутися, щоб показати себе, який (яка) я уважний (а).
Іноді важливо просто мати сміливість визнати, що тут навіть не пахне увагою до другої людини. А є тільки бажання отримати для себе визнання… і вдячність.
Чоловіки часто скаржаться, що сучасні жінки емансиповані і вимогливі. І що: чим же її тоді здивувати?
Та зрозумійте ж ви нарешті, що тепер стандарти не працюють. Нікого не здивує навіть дуже дорогий букет. Єдине, що може здивувати сучасну жінку – це турбота і щире… шанобливе ставлення. А все інше вона вже пройшла і бачила…
…….
«Щодо вас, жінки, то ви мусите бути покірні чоловікам своїм.
Якщо хтось із них не підкоряється Слову Божому, то ви можете своєю власною поведінкою, а не балачками, навернути їх.
Та для цього самим треба жити чисто й бездоганно…
Так само й чоловіки мають жити зі своїми жінками з розумінням. Виказуйте їм шану як слабкій статі…
Якщо ви будете все це виконувати, то не буде перешкод молитвам вашим» (1Пет. 3:1,2,7).
Анна Просвєтова