Абрикосовий зефір

Абрикос – 500 г
Цукор – 600 г
Вода – 160 мл
Агар-агар – 9 г
Яєчний білок – 1 шт
Цукрова пудра
В першу чергу агар-агар заливаємо водою та відставляємо.
Вага абрикос 500 г – це цілі, чисті плоди з кісточками. Видаляємо серединки, нарізаємо дрібними шматочками (ріжу на 4-8 частин разом із шкіркою). Кладемо в каструлю разом із 100 г цукру. Перемішали, накрили кришкою та ставимо на сильний вогонь. Через декілька хвилин цукор розтане, виділиться сік та маса почне активно кипіти. Можна перед варкою перебити все блендером, але тоді буде сильно булькати, варто постійно помішувати, не відходячи від плити. Вирішила не ускладнювати все 🙂
Проварюємо абрикоси 15 хв (а тут вже найбільша тягомотина була ☹️) Потрібно, щоб в кінцевому результаті маси вийшло 500 г. Тут особисто мені, того зефіру і перехотілося.🙄😀 Мало – докладаємо абрикоси та варимо далі, багато – уварюємо. Нарешті! Досягли ми бажаних 500 г абрикосової маси. Прибрали з вогню та перебиваємо занурювальним блендером. Можна перетерти через сито ще, але я даний етап пропустила – в кінці будуть відчуватися дрібні шматки абрикосів. Досипаємо ще 100 г цукру. Перемішали до розчинення останнього. Відставляємо і даємо повністю охолонути. Можна навіть в холодильник поставити.
Коли наша абрикосова маса вистигне, додаємо білок та збиваємо до пишної білої маси. У мене ручний міксер, зайняло приблизно 8 хв на максимальних обертах. Відставляємо наші абрикоси, з ними нічого не станеться. І починаємо варити сироп. Якщо ж у вас є помічники, або планетарний міксер – можна об’єднати ці процеси. У мене були всі зайняті.
Агар-агар ставимо на вогонь та даємо йому закипіти. Тоді ж в один прийом висипаємо 400 г цукру. Активно помішуємо. Особливу увагу потрібно приділити дну посудини, щоб агар-агар не осів і не пригорів. Варити потрібно щонайменше 5 хв на вогні менше середнього. Перевіряємо на нитку ( тобто за ложкою, що ви вийняли з каструлі сироп буде стікати, а потім тягнутися тоненькою ниткою). Або ж у кого є термометр – до 110 градусів. Сироп готовий. Знімаємо з плити та даємо трохи охолонути. Трохи – це буквально, щоб перестало булькати.
Починаємо знову збивати нашу абрикосову масу. Тонкою цівкою вливаємо сироп попід края миски, бо потрапивши на лопасті – моментально карамелізується. Збиваємо всю масу на максимальній швидкості, допоки не загусне та стане пишною та стабільною. А тепер працюємо дуже швидко, адже агар-агар гусне при температурі 40 г. Абрикосову масу порціями перекладаємо в мішок та відсаджуємо на харчову плівку або пергамент півзефірки ))) якщо мішка немає – ложкою. Залишаємо у приміщенні на 8-10 годин. (Не на холод!)
Готовий зефір посипаємо зверху пудрою для зручності та склеюємо. А можна й так залишити.
Смачного!))