Дружина – помічниця чоловікові

У щасливої жінки завжди щасливий і чоловік.
А у нещасної – нещасливі всі навколо.

Чим повинна володіти жінка, щоб заради неї чоловік перетворювався в героя, що досягає своїх цілей? І чим – щоб він ставав пригніченим і слабким, нездатним реалізовувати себе? Що необхідно знати кожній жінці, щоб її взаємини з іншою половинкою приносили щастя і успіх? Почнемо з самої давньої історії, яка показує основи чоловічих і жіночих потреб.

Як все починалося…

Історія сягає корінням в багатотисячолітньої минуле і має продовження сьогодні. Вона добре описана в Біблії, Буття 1, 2 глави.

На землі вже був посаджений Едемський сад. І в цьому саду з’явився той, хто був створений, щоб обробляти його, доглядаючи за ним і охороняючи його.

Чоловік – тріумф творіння, ім’я йому Адам.

Він був подібний до Бога по своїй суті і образу, мав все необхідне, щоб розуміти, що робити, як робити і заради чого. Саме тоді в характер чоловіка було закладено бажання працювати і досягати цілей. Робота стала територією реалізації чоловіки. У його характер закладені мужність, сила, цілеспрямованість і невідступність. Але було щось, чого не вистачало для повного успіху, щастя і задоволення життям. В його серці була величезна внутрішня потреба когось любити.

І з’явилася Єва – та, заради якої Адам готовий був йти на подвиги. Тепер він міг керувати всіма творіннями, обробляти свій сад, адже у нього була та, яка б надихала і мотивувала, підтримувала і захоплювалася, втішала і розділяла його перемоги. Та, яка допомогла б йому бути досконалим і справжнім подобою Бога.

«Не добре чоловікові бути самому, створимо йому помічника (ezer kenegdo), подібну до нього» (Бут.2: 18), – цією заявою Бог і визначив сутність жінки. Cловосочетаніе «еzer kenegdo» при перекладі з давньоєврейської мови несе в собі кілька смислів: компаньйон; відповідна помічниця; підтримка, яка завжди поруч; що стоїть поруч; та, що приходить врятувати.

Єва була створена для Адама і заради Адама. Саме тому Бог вклав в жінку красу, чарівність, жіночність і м’якість, щоб дружина могла стати другою половиною чоловіка.

Перше враження

Коли був створений Адам, перше, що він побачив, було поле для його діяльності. Коли була створена Єва, першим перед нею постав Адам, її чоловік.

Від початку мислення виявилося чоловіка направлено на те, щоб забезпечувати свою сім’ю ресурсами і захищати її. А мислення жінки направлено на турботу про тепло та затишок в домі. Такий підхід – збалансований Божий проект для сім’ї.

Наслідки вибору Єви …

І в ньому, і в ній було все, щоб бути досконалими і доповнювати один одного, відповідаючи на всі потреби і бажання серця один одного. І це робило їх щасливими і цілісними. І все було б добре, але Єва зробила помилку, яка «доганяє» нас і зараз.

Змій запропонував Єві з’їсти заборонений плід і через це стати, як Бог, в тому числі отримати владу над чоловіком. Жінку обдурили. Обдурили у чому? Переконали в тому, що, якщо вона візьме життя в свої руки, то стане воістину щасливою.

Наслідки проступку Єви видно і сьогодні. Жінкам все ще хочеться, щоб чоловік підпорядковувався, слухався і робив так, як бажає дружина. Ми, жінки, більш схильні бути чіпкими, а не лагідними, владними, а не смиренними, контролюючими, а не довіряють, сильними, а не м’якими.

Жінки добилися свого права самим визначати власну долю, ставити перед собою цілі, досягати їх, «насаджувати свій Едемський сад», обробляючи його і охороняючи самостійно. І не помітили, як забрали це право у чоловіків. А ті поступилися своїм місцем жінкам, поступилися їм роль стратега, обеспечітеля і захисника. Чоловіки відмовилися боротися за своє місце і дозволили собі відійти в сторону, не заважаючи жінкам пробиратися самим в цих джунглях життя. Кожен вирішив жити незалежно і бути самодостатнім. Але хто виграв від цього?

В результаті постраждали обидва. Жінки несуть на собі наслідки – порожнеча, самотність, втома і розчарування, намагаються все контролювати (особливо свого чоловіка) і головувати над чоловіками, намагаються себе якось убезпечити і захистити. І у всьому цьому показують, що вони не довіряють нікому: ні чоловікові, ні собі, ні Богу.

А що сучасні Адами? Залишившись без первозданної Єви, вони позбулися своєї істинної сутності і втратили сенс мужності, пильності і сили. І врешті-решт зазнали поразки. Єва взяла контроль, Адам залишився винним і підкорився їй. Програли обидва.

Історія змінилася, а потреби залишилися …

З часів Едемського саду пройшли тисячоліття, багато що змінилося: культура, цінності, переконання, ролі і завдання чоловіків і жінок. Нам може здатися, що ця історія перетворилася на легенду або міф.
Часи змінилися, а наша сутність і наші потреби залишилися незмінні.

Кожна жінка всередині серця чекає, що хтось буде нею захоплюватися навіть тоді, коли особа покрили зморшки, а на талії – зайві кілограми. Вона бажає бути захищеною і грати ключову роль в житті кого-то. А найголовніше – вона і сьогодні, через тисячоліття, шукає того, хто її буде любити. І коли жінка цього не знаходить, то тоді тікає і ховається в дітях, роботі, подруг.

Чоловік продовжує знаходити свою реалізацію у праці. Він шукає свою Єву, заради якої можна прагне до перемог, бути героєм. Чоловік потребує того, щоб дружина поважала і цінувала його не тільки за якісь досягнення, а просто тому, що він – єдиний і найкращий для неї. І навіть тоді, коли чоловік в ураженні та невдачах, в помилках і проблемах, його сутність шукає підтвердження, що він для кого-то важливий і головний. Він шукає посмішок на обличчі дружини, коли приходить з роботи, підтверджуючи собі, що йому раді вдома, адже це – територія його відновлення після «битв». Його душа шукає того, хто скаже: «Я довіряю тобі своє життя, і у нас буде все добре». Чоловік, як і раніше, залишається дуже залежимо від жінки, яка йому допомагає, підтримує його і знаходиться поруч, приймає його таким, яким він є.

У нас залишилися ті ж потреби. Ми обидва хочемо бути щасливими і успішними, отримувати задоволення від життя і насолоджуватися один одним.

Ми обидва потребуємо любові, визнання і повагу. І ми продовжуємо шукати шляхи, які нас приведуть до гармонії і задоволення. …

Задайте собі … питання

Задайте собі питання: який я хочу бути жінкою, щоб мій чоловік продовжував захоплюватися мною як своєю коханою? У чому я можу допомогти, щоб він продовжував прагнути до своїх щоденних подвигів, хотів «приносити здобич», захищати мене і вести, бачити в цьому життєвому подорожі як єдину? Як я можу його надихати, проходячи різні труднощі не здаватися в кризах? Як я можу висловлювати подяку навіть за маленькі досягнення? І який я хочу бути матір’ю, щоб показати своїм синам образ тієї жінки, яку вони колись будуть вибирати як супутницю і помічницю в дорослому житті?

Почніть з того, щоб розібратися в потребах свого чоловіка. Як він розуміє прояв любові до себе з боку дружини? Що значить для нього повагу, довіру, увагу і підтримка, яку може проявити дружина?

Кожен день робіть маленький крок назустріч своєму чоловікові, торкаючись його серця і даючи йому те, в чому він дуже потребує. І навіть якщо відразу не побачите результату, не зупиняйтеся, бо гаряче серце може розтопити будь-який лід і відновити будь-які руїни.

Усвідомте, що щастя – в ваших руках і повністю залежить від щоденних рішень бути щасливою!

Світлана Співакова