Як оздоровити подружжя

Яцек Пуліковський – автор популярних книжок на родинну тематику, досвідчений консультант родинної порадні. Він пропонує мудрі та доступні усім рецепти оздоровлення подружжя.

Спробуємо більш детально подивитися на поради Яцека Пуліковського, щоб дійсно розуміти його слова: «Незважаючи на те, до чого докотилося твоє подружжя, ти можеш почати його оздоровлювати. Треба почати змінювати себе, а це завжди можливо». Не буду переказувати цілу книгу, але зверну увагу лише на найважливіші думки та поради. Будувати стосунки у подружжі – це щоденна праця. Якими б сильними не були почуття одне до одного, якщо подружнє життя не живлять щоденні кроки одне одному назустріч, то рано чи пізно це приводить до втрати близькості, а в гіршому випадку – розлучення. Тому автор одразу починає свою книгу з причин подружніх криз, щоб їх аналізувати і дати практичні поради. Звісно, що найпершою причиною подружніх криз є егоїзм, який робить людину неспроможною любити. Він ставить бар’єр у стосунках з іншими. Коли ми говоримо про подружжя, то саме егоїзм є найбільшою причиною подружніх криз. Щоб уникати егоїзму потрібно жити у любові та єдності. Цей процес триває ціле подружнє життя. Адже немає ідеальних подружніх пар та існують відмінності між чоловіком і жінкою. Але як твердить автор, що потрібно розвиватися, а кожний розвиток є процесом і у подружжі важливо щоб був розвиток любови, який послідовно (хоча й поволі) прямує у доброму напрямку та наближається до повного успіху – до повноти щастя у любові. А любов – це не почуття, і якщо ми цього не запам’ятаємо, то це може погано закінчитися як в анекдотах.

Практична конкретна порада, яка завжди ефективна

«Незважаючи на те, до чого докотилося твоє подружжя, ти можеш почати його оздоровлювати. Треба почати змінювати себе, а це завжди можливо».

Друга причина подружніх криз полягає в тому, що люди не усвідомлюють або радше не хочуть робити практичних висновків з того факту, що обоє в подружжі є чоловіком і жінкою.  Власне через не усвідомлення відмінностей дуже багато стається конфліктів на рівному місці. Тому не потрібно звинувачувати один одного, що ми різні, а прийняти це. Бо якщо ця відмінність злитиме, то подружжю загрожує крах. І Яцек твердить, що коли це усвідомите, то буде найліпший шлях до повноти щастя та змін. «Чоловік і жінка, з’єднані в подружжі, покликані одне одного освячувати, допомагати одне одному бути добрим» – Блаженніший Любомир Гузар. Різні, але єдині і взаємодоповнюють одне одного.

Практична конкретна порада, яка завжди ефективна

«Поважай почуття дружини, навіть якщо ти їх не розумієш. Корисніша справжня повага до почуттів, аніж нереальна спроба зрозуміти ці почуття «до кінця». Повага та серйозне ставлення до навіть несерйозних почуттів жінки – це велика мудрість, яка приносить справжню користь чоловікові».

«Дружино, не запитуй чоловіка, що він зїв би на обід, якщо він саме планує «нетлінну справу». Таким чином ти уникнеш непотрібних розчарувань. Коли тобі справді необхідно перервати справу чоловіка, то роби це дуже розважливо (наприклад, уяви собі, що мусиш перервати обід голодного лева).

Дійсно прості та практичні поради, які тільки потрібно втілювати у своє подружнє життя для розвитку та самовдосконалення. Пам’ятаючи, що шлюб – це дарування себе один одному. І що любов дана нам як дар для того, щоб ми мали можливість взаємно доповнюватись і вдосконалюватися. Бо існує згідно автора ще одне джерело труднощів у подружжі – це «звичайне» відчуття, що тебе не цінують за те, що ти робиш для сім’ї. І що ж робити? Чоловікам потрібно захоплюватись красою та добром власних дружин навіть тоді, коли доведеться докласти зусиль, щоб це помітити. Дружини мають захоплюватися мудрістю, відповідальністю своїх чоловіків, навіть якби вам доводилося докладати до цього зусиль. Коли це зробите, вам буде добре разом.

Практична конкретна порада, яка завжди ефективна

Невтомно розмовляйте про ваше подружжя, про вас самих, про відчуття та почуття.

Коли буває добре і гарно – говоріть про це, радійте і дякуйте одне одному.

Коли буває важко – згинайте шию, падайте на коліна і… розмовляйте.

Коли не можете дати ради – скористайтеся допомогою доброзичливих людей.

Коли буває невимовно тяжко? Тут маю пораду лише для віруючих людей: впадіть на коліна, прийміть святе причастя, викрешіть із себе максимум доброї волі і… розмовляйте. У Бога не буває нічого неможливого.

Для того щоб подружжя було успішним потрібно:

не керуватися егоїзмом;
не гратися почуттями;
не ранити;
не розставатися на тривалий час;
не забувати про дрібниці;
не уникати спілкування;
не відходити від Бога.

Немає ліпшої гарантії вдалого подружжя віруючих людей, як лише постійно пам’ятати про Бога. Пам’ятаючи, що у єдності і любові чоловіка і жінки лежить надприродна суть християнського подружжя, що його Христос підніс до гідності святої Тайни. Взаємна єдність зроджена з любові, приносить у подружньому житті велике благо. Любов – це жертва, і тільки людина, яка справді любить, готова піти на цю жертву, інколи віддавши все, щоб ощасливити подруга. «А над усе будьте в любові, що є зв’язок досконалости і нехай панує в серцях ваших мир Христовий, до якого ви були покликані, в одному тілі, та й будьте вдячні». (Кол 3 : 14-15)

Найсерйозніша проблема – це щораз поширеніший відхід від Бога та від світу високих цінностей, через що зникає мотивація будувати тривкий подружній зв’язок. Підсумовуючи можемо сказати, що найвпливовіші джерела криз це: егоїзм, який робить людей неспроможними любити, незнання і не усвідомлення відмінностей між жінкою та чоловіком, відсутність взаємоповаги та шанування подружнього партнера, невміння належно спілкуватися тощо. Коли є криза, то слід поставити собі запитання: а в чому ж причина? Бо це може бути ознакою перевтоми, депресії, результатом погано налагодженої комунікації, неправильно розділених обов’язків або ще чогось іншого. Лише відповідь на це запитання дозволить побачити, що потрібно зробити для оздоровлення ситуації.

За книгою Яцека Пуліковського, “Як оздоровити подружжя”.

Автор: о.Теодор Дутчак